Venco Yetkili Teknik Servis Nedir? 

Venco Yetkili Teknik Servis

Venco yetkili teknik servis Venco markalı ürünleri kapsamaktadır.Venco elektrikli ısıtıcılar, havalandırma sistemleri içerisinde son ısıtıcı ya da taze hava sistemleri içerisinde dış havayı ısıtma amacı ile kullanılır. Isı geri kazanım cihazlarına ek olarak ısıtma ihtiyacını tam manasıyla karşılamak için taze hava üfleme çıkışına takılabilir. Isıtıcı elemanların hemen hepsi paslanmayan malzemelerden yapılır. Isıtıcıların gövdesi paslanmaz sacdan üretilir. Kanal tipi ısıtıcılar ve santral tipi ısıtıcılar olmak üzere iki çeşittir. Ayrıca kanal tipi ısıtıcılar kendi içinde VRE ve VCE modeli olarakta ikiye ayrılır.

Venco Yetkili Teknik Servis

Venco Elektrikli Isıtıcıların Özellikleri Nelerdir?

 • Tüm elektrikli ısıtıcıların üzerinde CE işareti bulunmaktadır.
 • Bütün ısıtıcılar %100 final kalite kontrol testine tabi tutulmuşlardır.
 • Kanal tipi elektrikli ısıtıcılar hiçbir ek bağlantı gerektirmeden kanal sistemine bağlanabilir.
 • VCE model elektrikli ısıtıcılar yuvarlık bir modele sahiptir. Bu yüzden standart yuvarlak kanal kesitlerine uygun bir biçimde üretilir.
 • VRE model elektrikli ısıtıcılar ise dikdörtgen bir modele sahiptir. İstenilen her kanal kesiti için imal edilebilmektedir.
 • VTL santral tipi elektrikli ısıtıcılarda aynı VRE ısıtıcılar gibi her kesit için imal edilebilir.

Venco yetkili teknik servis kapsamında  ürünlerin teknik desteğini bizlerden alabilirsiniz.

Venco Isı Geri Kazanım Cihazları Servisinde Neler Yapılır?

Venco yetkili teknik servisi müşterilerin memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Planlı bakımlar yapılarak ısı geri kazanım cihazlarınızın ömrünü  uzatabilirsiniz. Böylece oluşabilecek birçok arızanın en başından önüne geçmiş olursunuz. Isı geri kazanım cihazlarında Venco yetkili teknik servis bakımları şu şekilde gerçekleşmektedir.

 • Isı geri kazanım cihazlarında bulunan ana kart değiştirilir.
 • Kumanda değiştirilir.
 • Cihazda bulunan fan motorlarının bakımı düzenli olarak yapılır ya da değiştirilir.
 • Rezistans tamiri yapılır.

Venco Dikdörtgen Kanal Tipi Fan Özellikleri Nelerdir?

Venco dikdörtgen kanal tipi fanların gövdesi galvaniz çelik olarak imal edilmiştir. Fanlar dıştan rotorlu bir yapıya sahiptir. Kanatları geriye doğru eğiktir ve seyrektir. Montajı kolaydır. Hız anahtarı ile fanların kontrolü sağlanır. Motorlar ve kanatların bakımı için kolayca açılabilen servis kapağı mevcuttur. Farklı açılardan kurulumu yapılabilir. IP 44 motor koruma sınıfına sahiptir.Venco yetkili teknik servis ile tüm sorularınıza çözüm bulabilirsiniz.

Isıtma Sistemleri Nelerdir?

Venco ısıtma sistemleri ortamların istenilen ısıda kalabilmesi için iç ortamdan dış ortama kadar ısı kaybının karşılanmasıyla çalışan bir sistemdir. Merkezi ve lokal ısıtma olarak ikiye ayrılır. Merkezi ısıtma, soğuk iklim bölgelerindeki büyük binalarda kullanılmaktadır. Lokal ısıtma sistemleri de tıpkı merkezi ısıtma sistemleri gibi çalışır tek farkı ise ortak bir sistemden değil bireysel olarak ısıtma sağlanır.

Venco Havalandırma Sistemi Nedir?

Havalandırma sistemleri belirli miktarda ve belirli hızda havanın taşınmasını sağlayarak kirli havanın ortadan yok edilmesi için tasarlanmış sistemlerdir. Havalandırma sistemleri ile devamlı ortamın havası yenilenir ve taze kalır. Yangın ve patlama ihtimalleri bu sistem sayesinde azalır. Kirletici maddelerin hepsi ortadan kaldırılır. İstenmeyen hava akımlarını önlemek için dış ortamda bulunan pozitif veya negatif basınç altında kalması önlenir.

Venco Yetkili Teknik Servis

Venco Aspiratörler Ne İşe Yarar?

Aspiratör yani fanlar ortamda bulunan ağır havanın temizlenmesini sağlayan elektrikli sisteme denir. Aspiratörler emiş fanları ve üfleme fanları olarak ikiye ayrılır. Emiş fanları adından da anlaşıldığı gibi kirli havayı emerek ortamdan uzaklaştırır. Üfleme fanları ise bu işlemin tam tersini yaparak temiz havayı ortama geri yönlendirir. İyi aspiratörler sessiz çalışır. Dayanıklı maddelerden üretilir. Tesisat sistemi basit olmalıdır. BöyleceVenco yetkili teknik servis ile bakım zamanı işler daha kolay olacaktır.

Vantilatör Nedir?

Havalandırma sistemleri içerisinde bulunan vantilatörler, kötü havaların yok edilmesini sağlar. Vantilatörler; kurutma, serinletme, kötü kokuları uzaklaştırma, havalandırma, taze hava basıncı gibi pek çok alana hizmet etmektedir. Üç çeşit vantilatör bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Hücreli vantilatör: Sessiz çalışır ve endüstri sektöründe tercih edilir.
 2. Aksiyal vantilatör: Düşük basınç sağlayan havalandırma sistemi olarak geçer. Yapımında sert çelik malzemesi kullanılır.
 3. Radyal vantilatör: Havalandırma sistemlerinde en çok tercih edilen üründür.

Vantilatör Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Fanların niteliğini belirlemek için öncelikle ortamda bulunan havanın özelliğini bilmek gerekir.
 • Alan büyüklüğünü bilmelisiniz.
 • Vantilatörün diğer soğutma sistemi parçalarıyla uyumlu olmalıdır.
 • Motor gücü
 • Statik basınca
 • Hava akımının debisine

Sanayi tipindeki vantilatörler, daha ferah alanlar yaratır. Vantilatör sistemlerinin motor gücü havalandırmanın yapılacağı mekanın büyüklüğüne göre seçilmelidir.Venco yetkili teknik servis olarak Çesa’dan detaylı bilgiye  sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Call Now Button7/24 Hizmet Hattı